Kürtaj Doktoru


Kürtaj Randevusu, Kürtaj Merkezi İstanbul

Dünyanın pek çok ülkesinde ve de bizde gebelik sonlandırılması halen vakum tekniği ile yani enjektör içersine negatif basınçla çekme şeklinde uygulanmaktadır. Gebelik Boşaltımı üreme çağındaki kadınlarda en sık uygulanan kürtaj şeklidir. İstenmeyen gebeliklerin sonlandırılması amacı ile yapılır.En sık, istenmeyen bir gebeliğin sonlandırılması için uygulanmakla beraber düşük oluşması sonrası kanamanın durdurulması ve rahim içinin temizlenmesi için, düzensiz kanamalarda bir yandan kanamanın durdurulması, öte yandan rahim içinden alınan parçaların patolojik incelemesiyle tanı konulması için kullanılır.Kürtaj olmaya karar verdikten sonra kliniğimizde yaptığımız değerlendirme ve ultrasonografi sonrasında işlem ya aynı gün ya da belirlenen başka bir günde hastane koşullarında gerçekleştirilir.
 İşlem için 5 saatlik bir açlık ve susuzluk süresi esastır.İstenmeyen bir hamileliğin sonlandırılması için ülkemizde uygulanan tek yöntem kürtajdır.

 

Kürtaj jinekolog, kürtaj uzmanı jinekolog (tıkla)

Gizlilik İlkesi:

Kürtaj sadece kanunların izin verdiği çerçevede yapılır. Kürtaj ile ilgili tüm bilgileriniz yasal haklarınız çerçevesi içinde koruma altındadır.Herhangi bir kişi telefon yada bizzat gelerek mahkeme kararı olmadığı sürece bilgi alamaz. Size ait tüm kişisel sağlık bilgileri TC Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmenliği R G 01.08.1998,23420 kapsamı dahilinde gizli tutulmaktadır

 

Randevu

Cinsellik